Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Komunikat po III nadzwyczajnym posiedzeniu Parlamentu Studentów UW kadencji 2023/2024

Informujemy, że podczas III nadzwyczajnego posiedzenia Parlamentu Studentów UW kadencji 2023/2024:

Uzgodniono kandydaturę dr. hab. Macieja Rasia na funkcję prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia na kadencję 2024-2028.

Posiedzenie zostało zwołane w celu rozstrzygnięcia przez Parlament o kandydaturze dr. hab. Macieja Rasia na funkcję prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia na kadencję 2024-2028. Wcześniej pozytywną opinię o kandydacie wyraził Zarząd Samorządu Studentów UW. Podczas obrad kandydat zaprezentował się uczestnikom posiedzenia, a następnie wziął udział w dyskusji i przez blisko trzy godziny odpowiadał na zadawane pytania.

W wyniku przeprowadzonego następnie głosowania Parlament przyjął pozytywną opinię Zarządu. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Studentów UW przyjęcie opinii pozytywnej jest równoznaczne z uzgodnieniem kandydatury w rozumieniu art. 23 ust. 5 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Tym samym, w związku ze zgodnym zdaniem obydwu wspomnianych organów, dr hab. Maciej Raś uzyskał formalną zgodę Samorządu na objęcie funkcji prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia na kadencję 2024-2028.