Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Uniwersytet Warszawski zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej parlament.uw.edu.pl

  • Data publikacji strony internetowej: 2023-09-27.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-12 .

Status zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-09-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny: Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW.

Wyniki przeprowadzonej oceny zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej: Raport badania audytowego

Skróty klawiaturowe

Na stronie parlament.uw.edu.pl nie zastosowano żadnych specjalnych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Osobą kontaktową w sprawach związanych z dostępnością tej strony internetowej jest Krzysztof Radziwon.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: e-mail: krzysztof.radziwon@samorzad.uw.edu.pl, telefon 225520538.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Pełen wykaz budynków należących do UW wraz z informacjami nt. ich dostępności architektonicznej.

Jednostka Prowadząca deklaruje dostępność architektoniczną budynku: Szpital Św. Rocha – Organizacja Studencka, ul. Krakowskie Przedmieście 24, 00-927 Warszawa

Kierownik / Dyrektor administracyjny: Dorota Sobolew

Telefon: 22 55 22 040

Email: dorota.sobolew@adm.uw.edu.pl

Wejście do budynku

Wejście do budynku przed drzwi jednoskrzydłowe o szerokości 88 cm, bez progu, bez stopni. Klamka na wysokości 100 cm. Drzwi otwiera się ręcznie, posiadają samozamykacz i blokadę w postaci nóżki. Dzwonek do portierni na wysokości 124 cm, po lewej stronie od drzwi.
Wejście do budynku jest możliwe od strony dziedzińca. Dostęp do dziedzińca jest możliwy przez bramę od Krakowskiego Przedmieścia lub za pomocą trzystopniowych schodów od strony Kampusu Centralnego. Brama od Krakowskiego Przedmieścia jest otwarta w godzinach od 7:00 do 17:00. Otwarcie bramy w innych godzinach jest możliwe po telefonicznym skontaktowaniu się z portierem.

Korytarze i przejścia

Korytarze płaskie, bez progów. Winda w klatce schodowej, po wejściu do budynku w lewo, na końcu korytarza. Winda posiada nieoznaczone polami uwagi szklane drzwi i ścianki. Windą można się dostać na poziomy 1 i 2. Drzwi windy o szerokości 100 cm. Kabina windy o wymiarach 133 x 90 cm. Poręcz w kabinie windy na wysokości 87 cm, przyciski na wysokości 90 cm. Drzwi windy na parterze otwierane ręcznie, po transporcie drzwi otwierają się automatycznie. W przypadku wyższych poziomów przywołanie windy następuje przez przytrzymanie przycisku, po przybyciu drzwi otwierają się automatycznie. Przycisk przywołujący windę na wysokości 90 cm.
Na poziomie 1, na wprost wyjścia z windy, znajduje się pokój 110 – siedziba Biura Zarządu Samorządu Studentów UW. Drzwi do pokoju dwuskrzydłowe, jedno skrzydło o szerokości 84 cm, klamka na wysokości 105 cm. Drzwi otwierane ręcznie, posiadają samozamykacz i blokadę w postaci nóżki.  
Na poziomie 1, od wyjścia z windy w lewo na wprost, znajduje się sala 100 – sala multimedialna Zarządu Samorządu Studentów UW. Drzwi do sali jednoskrzydłowe o szerokości 90 cm, klamka na wysokości 105 cm. Drzwi otwierane ręcznie, posiadają samozamykacz i blokadę w postaci nóżki.
Na poziomie 2, od wyjścia z windy w lewo, drzwi na końcu korytarza, znajduje się sala 200 – sala konferencyjna Zarządu Samorządu Studentów UW. Drzwi do sali dwuskrzydłowe, jedno skrzydło o szerokości 95 cm, klamka na wysokości 105 cm, za drzwiami przedsionek z drzwiami o takich samych parametrach jak wejściowe. Drzwi otwierane ręcznie, posiadają samozamykacz i blokadę w postaci nóżki.

Procedury

W sytuacji, gdy dostępność dla osób z niepełnosprawnościami wymaga udziału osób trzecich, należy zgłosić się do portiera.

Dodatkowa pomoc

Brak

Łazienki, toalety, szatnie

Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze budynku. Budynek nie posiada szatni.

Dodatkowe dostosowania

Brak podpisów brajlowskich dla sal. Winda nie posiada informacji głosowych lub dźwiękowych. Sale i portiernia nie są wyposażone w pętle indukcyjne.

Dojazd i miejsca parkingowe

Dojazd autobusem do przystanku „Uniwersytet” przy Krakowskim Przedmieściu lub metrem do stacji „Nowy Świat – Uniwersytet”. Parking dla osób z niepełnosprawnościami na terenie Kampusu Centralnego jest dostępny po wcześniejszym uzyskaniu karty parkingowej. Pomocy w uzyskaniu karty udziela Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Prawo wstępu z psem asystującym

Nie ma ograniczeń wstępu z psem asystującym.

Tłumacz PJM

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza PJM należy składać do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UW z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem. Kontakt do BON: /22/ 55 24 22, bon@uw.edu.pl, www.bon.uw.edu.pl.